Fortum – náradie renomovaných svetových výrobcov profesionálneho náradia s dlhoročnou skúsenosťou.

Náradie špičkovej kvality s rokmi skúseností. Jeho srdcom sú prvotriedne materiály, spracované najmodernejšími technológiami. Výsledkom je náradie spoľahlivé v akýchkoľvek podmienkach. A pretože sa na vývoji a konštrukčných riešeniach podieľajú ľudia, ktorí sú s náradím zvyknutí pracovať, mnohé z našich nástrojov prinášajú prekvapivé patentované vylepšenia, ktoré ako profesionál oceníte v praxi.

Nitovanie

Unikátne nitovacie náradie vybavené množstvom konštrukčných patentov. S minimálnym úsilím vytvoríte pevné a odolné spoje, ktoré nahradia skrutky, skrutky, obyčajné nity, spájkovanie a zváranie.

Pre nity z materiálov: antikor, oceľ, hliník, meď

banner_uvod_750x746px_Fortum_nitovacka

Revolučný spôsob nitovania.

Máte pred sebou projekt, ktorý bude vyžadovať pár desiatok či stoviek nitov? Žiadne obavy, nemusí to znamenať hodiny nezáživné, namáhavé práce. S nitovacími nástavcami Fortum a obyčajnou vŕtačkou alebo aku skrutkovačom to zvládnete hravo.

Vďaka týmto adaptérom aplikujete stovky nitov či nitovacích matíc bez nákladného vybavenia a s minimálnym úsilím.

10f2d23a74738a414d98a3f64de6cd4e

Meradlá a lasery

Vzdialenosti. Uhly. Horizontály. Kolmice. Roviny v 3D. Ale aj teplota. To všetko s meradlami a laserovou technikou Fortum zmeriate presne – a pohodlne.

banner_uvod_750x746px_Fortum_laser

Profesionálne metre

Všetko, čo profesionálne metre potrebujú. Pevnosť vysunutého pásu v horizontálnej polohe. Funkcia autostop. Zosilnený opasok s ochrannou vrstvou. Magnetický háčik alebo gumené prvky, ktoré chránia pred nárazmi.

4780275_i2_1

Stavebné náradie

Špičkové ložiská s prídavným mazaním. Odpružená pohyblivá základňa. Aretovateľné pravítka na presné vedenie rezu. Prídavný laserový zameriavač. To sú základné parametre našich profesionálnych rezačiek.

A k tomu praxou preverené robustné vytlačovacie lisy s nastaviteľným krokovaním alebo sponkovacie pištole s mimoriadnym rozsahom použitia. Stavebné náradie, ktoré Vás nesklame.

4770842_video

Kľúče

Precízne kované z jedného kusu chróm-vanádovej ocele, ošetrené dvoma vrstvami niklu a jednou vrstvou chrómu. A pridali sme jedinečné puzdro ForDure™ – pevné, ľahké a praktické.

Nájdete tu napríklad nastaviteľný kľúč ušitý na mieru inštalatérom. Okrem svojho neuveriteľného rozsahu 0-38 mm je vybavený ultraštíhlou kovanou čeľusťou z ocele 61CrV5, ktorá Vám spolu s malými rozmermi celého kľúča dovolí dostať sa do každej štrbiny.

web_fortum_kluce_01

Hlavice

Materiály použité na výrobu náradia Fortum predstavujú úplnú špičku.

servisne-strediska@2x

Materiály

(označovaná tiež 6150 a 6140) je najvyššia trieda chróm-vanádovej ocele. Kalená a povrchovo upravená matným tvrdochrómom pre dosiahnutie optimálnej povrchovej tvrdosti a odolnosti voči korozívnym vplyvom, je táto oceľ použitá pre všetky diely s výnimkou tých najexponovanejších.

Chróm-vanád-molybdénová oceľ 60CrMoV18-5 je oceľ vlastnosťami podobná chróm-vanádovej oceli. Vďaka prímesi molybdénu je však tvrdšia a pevnejšia. Pretože jej výroba je podstatne nákladnejšia, túto oceľ používajú európski a japonskí výrobcovia na vysoko zaťažované náradie, alebo jeho najnamáhanejšie časti.

Medzi legovanou oceľou najvyššej triedy vyniká svojimi vlastnosťami oceľ s označením S2. Svojimi vlastnosťami prevyšuje ako chróm-vanádovú, tak aj chróm-vanád-molybdénovú oceľ.
Použitím ďalších legovacích prvkov (nikel, molybdén, kobalt, titán) ponúka táto oceľ pri rovnakom stupni zakalenia (t.j. tvrdosti) podstatne vyššiu pevnosť. Tento druh ocele na svete spracováva len veľmi malá skupina výrobcov, predovšetkým pre vysokú náročnosť výroby a jej cenu. Fortum ju používa pre všetky skrutkovacie hroty, L-kľúče a ďalšie obzvlášť namáhané diely.

web_fortum_image01

DYNAMIC DRIVE™

1. Väčšia šetrnosť.
Profil DYNAMIC DRIVE™, charakteristický mierne zakrivenými vnútornými plochami stien orechu, prenáša pôsobiaci tlak z rohov matice na jej strany. V porovnaní s konvenčnými orechmi je tak omnoho šetrnejší, umožňuje uchopiť aj poškodené matice a zamedzuje vzpriečeniu matíc orecha.

2. Väčšia odolnosť.
Orechy Fortum sú vykované z chróm-vanádovej ocele 61CrV5, kalené v oleji a dokalené po obvode pre dosiahnutie optimálnej tvrdosti a pevnosti tenkostennej konštrukcie.

3. Väčšia prehľadnosť.
Všetky súčasti sád sú označené veľkým, dobre viditeľným značením veľkosti, nezmazateľne vypáleným laserom.

Fortum_znacka_obrazok_2

Kliešte

Pákové kliešte Fortum „3 v 1“, vybavené asymetricky brúsenými čepeľami z ocele 61CrV4, dovolia hladko strihať ako roxor, tak oceľové laná a káble.

Na elektrické káble sú kliešte krátke; od toho sú tu Fortum nožnice na káble. Tie dokážu ľahko prestrihnúť káble silné ako prst – rýchlo, presne a čisto, bez deformovania jednotlivých vodičov. Vďaka špeciálne tvarovanému ostrie nožnicami budete môcť kábel aj vodiče pohodlne odizolovať. A to všetko treba aj „naživo“ – rukoväte sú izolované na 1000 V.

dfdb0544db2c066ef486884538212f28

Pneumatické náradie

Náradie Fortum spája všetky prednosti pneumatického náradia – spoľahlivosť danú jednoduchou, kompaktnou konštrukciou, robustné celokovové telo, tichý chod či odolnosť voči prachu a prostrediu – a pridáva k nim čisto odvedenú a precíznu prácu vo výrobe.

Vďaka tomu Vám bude slúžiť dlhšie as vyššou efektivitou.

26981982e3735d051c57274967480a0c